Bezpłatne badania mammograficzne 17.05
2016-05-09

17 maja przy ul. Kościuszki 9 w Chorzowie panie między 40 a 75 rokiem życia będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych w mammobusie, który zaparkuje przed sklepem Kaufland pod wskazanym wyżej adresem.


Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  • 50 – 69 lat


Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat


Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć