Biuletyn Informacyjny UM Chorzów nr 20/2016
2016-05-19

RADA MIASTA

KOMISJE

24.05 godz. 15.30 Komisja Edukacji (komisja wyjazdowa w Zespole Szkół Sportowych nr 1 przy ul. Ryszki 55)

DYŻUR RADNEGO

26.05 dyżur radnego nie odbędzie się

 

AKTUALNOŚCI

Top 10 miejsc w Chorzowie

Jakie są największe atrakcje Chorzowa? Listę Top 10 uzupełnią mieszkańcy. Urząd Miasta przygotowuje się do kampanii promocyjnej najciekawszych miejsc w Chorzowie. W najlepszej dziesiątce nie może zabraknąć: Parku Śląskiego, stadionu przy ul. Cichej, Teatru Rozrywki, wieży szybu Prezydent i Zoo.  Wybór pozostałych pięciu nie należy jednak do najłatwiejszych – w Chorzowie nie brakuje miejsc, które warto pokazać turystom i sąsiadom z okolicznych miast. O pomoc w podjęciu decyzji prosimy więc mieszkańców.
Oto lista największych atrakcji Chorzowa, z których głosujący wybiorą 5 najciekawszych miejsc. Pozycje, które zdobędą najwięcej głosów trafią na listę Top 10.

1.    Kolejka linowa Elka
2.    Stadion Śląski
3.    Skansen
4.    Wesołe Miasteczko
5.    Żabie Doły
6.    Amelung
7.    Skwer przy Poczcie Głównej (ul. Wolności)
8.    Planetarium Śląskie
9.    Schron Dowodzenia (ul. Parkowa) i Schron Bojowy (ul. Katowicka)
10.    Kościół drewniany św. Wawrzyńca
11.    Park Róż na Klimzowcu

Głos na jedną wybraną propozycję można oddać w ankiecie internetowej: https://wspoldecydujemy.pl/um-chorzow/sondaz/top-10-chorzowa lub wysyłając zgłoszenie na adres: Urząd Miasta Chorzów, Referat Komunikacji Społecznej, ul. Rynek 1, 41-500 Chorzów (na zgłoszeniu prosimy umieścić: jedną wybraną propozycje z powyższej listy, imię nazwisko oraz adres nadawcy). Zgłoszenie w wersji papierowej można złożyć również w Urzędzie Miasta w pokoju nr 1. Głosowanie potrwa do północy 23 maja. Celem akcji jest promocja miejsc, które warto odwiedzić w Chorzowie i z których mieszkańcy są dumni. Urząd Miasta przygotuje materiały promocyjne, na których znajdzie się dziesięć największych atrakcji, a także mapki i rekomendacje mieszkańców.
 

3. wieczorne zwiedzanie UM za nami

Blisko pół tysiąca osób odwiedziło w piątek trzynastego chorzowski Urząd Miasta. Wieczorne zwiedzanie zabytkowego gmachu było świetną okazją do odkrycia zakamarków na co dzień niedostępnych dla oczu gości. Zwiedzający zeszli do podziemi, gdzie musieli stawić czoła rozgniewanemu Skarbnikowi, posłuchali chorzowskiego bluesa na wieży zegarowej, zajrzeli też do sal sesyjnych i gabinetu prezydenta, gdzie sam gospodarz opowiedział o swojej pracy i udzielił odpowiedzi na nurtujące gości pytania. Przewodnicy zdradzili kilka sekretów dotyczących budynku, nie zabrakło też historycznych ciekawostek i anegdot. Po przejściu całej trasy, każda grupa miała okazję wziąć udział w specjalnym, historycznym quizie. Warto dodać, że najmłodszy zwiedzający miał zaledwie… pół roku. Ostatnia grupa opuściła mury zabytkowego budynku grubo po godzinie 22.00.
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości można pobrać z: http://bit.ly/1R3teVk

Akrobaci z chorzowskiej Sokolni znowu najlepsi    

W ubiegłą sobotę, 14 maja, w Krakowie odbył się międzynarodowy turniej w akrobatyce sportowej, skokach na ścieżce i trampolinie „Pod Wawelem”. Zawodnicy chorzowskiej Sokolni poradzili sobie fantastycznie. Na 5 zespołów z Chorzowa, aż 4 zakończyły swój start na 1 miejscu. Ze złotymi medalami z turnieju wrócili: dwójka mieszana w kategorii senior Julia Kraj i Wojciech Dackiewicz, trojka dziewcząt kategorii 13-19 Marta Śrutwa, Magda Rajtor i Emilia Plewnia, dwójka mieszana kategorii 13-19 Kamila Dytko i Daniel Wichary oraz trójka dziewcząt kategorii 11-16 Wiktoria Naczyńska, Wiktoria Wołczańska i Agata Musioł. Są to zawodnicy trenowani pod okiem Renaty Firak. Druga trójka kategorii 11-16 Laura Gaim, Anna Nowakowska i Julia Bryła zajęła 7 miejsce. Trenerami tych dziewcząt są Paweł Kamiński i Katarzyna Jastrzębska.

Zgłoszenia do konkursu „Towary liryczne Agnieszki Osieckiej”

24 oraz 25 maja w IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Dąbrowskiego 34 odbędą się przesłuchania do III Wojewódzkiego Konkursu Sztuki Słowa „Towary liryczne Agnieszki Osieckiej” którego organizatorem jest IV Liceum.  Przedsięwzięcie jest imprezą cykliczną o zasięgu wojewódzkim, przeznaczoną dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych województwa śląskiego. Uczestnicy zaprezentują utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej w dwóch kategoriach: recytacja i piosenka. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w koncercie finałowym, który odbędzie się 30 maja w Chorzowskim Centrum Kultury, zostaną także zaproszeni do udziału w profesjonalnych warsztatach artystycznych. Recytacja oraz piosenka nie mogą przekroczyć 5 minut, dopuszcza się występ jednego uczestnika lub  zespołu liczącego maksymalnie 5 osób.  Zgłoszenia należy nadsyłać do 20 maja na adres organizatora: IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. Dąbrowskiego 34 41-500 Chorzów z dopiskiem „Towary liryczne Agnieszki Osieckiej” lub drogą mailową na adres reginafrelich77@gmail.com

Chorzowianie w finale V Olimpiady Budowlanej

Między 12 a 13 maja w Tarnobrzegu odbył się finał V Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją”. wśród młodych budowlańców z całej Polski znalazła się dwójka uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im. K.K. Baczyńskiego w Chorzowie. Rafał Golik- uczeń klasy III a technikum (w zawodzie technik budownictwa) oraz Szymon Banasiak z klasy III c Zasadniczej Szkoły Zawodowej (w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie). W finale olimpiady brało udział szesnaście drużyn z całego kraju, wyłonionych wcześniej w etapach okręgowych. Zdobyte przez  uczniów z Chorzowa szóste miejsce jest najlepszym wynikiem spośród szkół z województwa śląskiego, które zakwalifikowały się do finału. Celem Olimpiady jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów uczęszczających do szkół budowlanych, doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych młodzieży, przygotowanie uczni ów do świadomego planowania edukacji i rozwoju zawodowego, rozwijanie wiedzy na temat najnowszych technologii stosowanych w budownictwie oraz  umiejętności współdziałania i pracy zespołowej.

Otwarcie Komendy Policji przy ul. Legnickiej

Remont miejskiej komendy policji przy ul. Legnickiej w Chorzowie dobiegł końca. Oficjalne otwarcie zmodernizowanego budynku miało miejsce w czwartek 19 maja, o godzinie 12.00. Była to okazja do zobaczenia na własne oczy jak dużą metamorfozę przeszła komenda. - Podczas remontu chorzowski budynek zyskał nową elewację, całkowicie zmieniła się też struktura pomieszczeń, aby usprawnić przepływ informacji między wydziałami połączono ze sobą poszczególne piony – tym samym znacznie ułatwiając policjantom współpracę – mówi Arkadiusz Bień z chorzowskiej policji. Zmiany zaszły także na parkingach przed komendą. Na parkingu służbowym przybyło miejsc dla radiowozów, pojawiły się także miejsca dla policyjnych motocykli. Przebudowany został także zlokalizowany za komendą parking dla petentów. Co ważne, komenda została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas otwarcia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala przekazał funkcjonariuszom kluczyki do nowego pojazdu służbowego do transportu policyjnych koni. Kompleksowy remont trwał od lipca 2014 roku, a jego kosz został oszacowany na kwotę 4 689 065 zł. Prace zostały wsparte dofinansowaniami z Urzędu Miasta Chorzów (400 000 zł w 2014 roku) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (416 356 zł w 2015 roku).


ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

V Chorzowska Noc Kościołów – 20.05

Było nocne zwiedzanie chorzowskiego Urzędu Miasta, była Noc Muzeów, czas na… Noc Kościołów. Już po raz 5. Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców organizuje w mieście tego typu imprezę. 20 maja, o godzinie 18.40, przy ulicy Powstańców Śląskich koło kościoła św. Jadwigi na wszystkich chętnych będą czekać trzy autokary. W tym roku pielgrzymi będą mieli okazję zwiedzić cztery kościoły: Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym, św. Antoniego z Padwy w Starych Panewnikach, oraz Trójcy Przenajświętszej i sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach. Uczestnicy będą przewożeni autobusami do poszczególnych parafii. Tam będą na nich czekali księża. Podczas zwiedzania będzie można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu i historii parafii, ale również poznać nieznane lub niedostępne na co dzień miejsca znajdujące się na terenie kościołów. Przewidywany czas pobytu w poszczególnych parafiach to 20 minut, czas zakończenia Chorzowskiej Nocy Kościołów przewidywany jest na 22.30.

Program:

18.40 - ulica Powstańców Śląskich koło kościoła św. Jadwigi
19.15 - kościół Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym
20.00 - kościół św. Antoniego z Padwy w Starych Panewnikach
20.30 - kościół Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach
21.15 - sanktuarium Matki Boskiej Lourdzkiej w Kochłowicach
Zapisy należy składać do 17 maja 2016 r. w kancelarii św. Jadwigi w Chorzowie oraz drogą elektroniczną na adres e -mail adamlisek@gmail.com. Organizatorzy proszą także o podanie numeru telefonu.
UWAGA! - przejazd autokarami bezpłatny

Posadź się! Zielone warsztaty w Chorzowie Batorym, 20-22.05

To będzie pierwsza studencka rewolucja w Chorzowie. Cel: zmienić zwykły skwer w ciekawe miejsce spotkań. – Ulicę Waryńskiego wybraliśmy nieprzypadkowo. Drzemie w nim ogromny potencjał, a w tej okolicy na pewno przyda się zielona przestrzeń – wyjaśnia Filip Romaniuk, współorganizator akcji. „Posadź się” to ogólnopolskie wydarzenie dla studentów i absolwentów kierunków architektonicznych, artystycznych i miejskich  (gospodarka przestrzenna, socjologia oraz inne pokrewne) oraz mieszkańców. Przez trzy dni warsztatów uczestnicy pracować będą w pięciu grupach projektowych. – Pod okiem mentorów będziemy wykonywać instalacje artystyczne, projektować przestrzeń publiczną, a także przeprowadzać badania urbanistyczne i społeczne. Nie zabraknie także konsultacji społecznych i wspólnego sadzenia roślin. Na koniec zaprosimy mieszkańców na grilla, podczas którego zaprezentujemy efekty naszego weekendowego projektu – wymienia Romaniuk. Warsztaty będą odbywać się na ul. Waryńskiego od 20 do 22 maja. Organizatorem imprezy jest studenckie koło naukowe antyRAMA, działające przy Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Wydarzenie tworzone jest przy współpracy z kołem studenckim „Mia100” działającym przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Urzędem Miasta Chorzów.

Mieszkańców Chorzowa Batorego zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych oraz festynie, które odbędą się przy ul. Waryńskiego.

20 maja Konsultacje społeczne godz. 17.00
22 maja Grill i podsumowanie projektu 13.00

IV Chorzowski Rycerski Turniej Szachów Średniowiecznych - 21.05

21 maja w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy 13 w Chorzowie odbędzie się pierwszy etap IV Chorzowskiego Rycerskiego Turnieju Szachów Średniowiecznych. Celem turnieju jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży szkolnej, zaś jego uczestnikami mogą zostać wychowankowie chorzowskich przedszkoli, szkół podstawowych i domów kultury. Uwaga – górna granica wieku uczestników to 13 lat. Młodzi szachiści zmierzą się ze sobą w turnieju indywidualnym, rozgrywając 7 rund po 15 minut każda. Drugi etap konkursu odbędzie się podczas obchodów Święta Miasta w na Małej Polanie chorzowskiego Skansenu. Impreza zostanie wówczas powiązana z VI Zjazdem Rycerstwa Chrześcijańskiego im. Gotfryda de Bouilla. Zgłoszenia należy wysyłać do 18 maja na adres mailowy sekretariat@mdkchorzow.pl. Turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

 

I Turniej Brydża Sportowego – 21.05

21 maja maja o godzinie 10.00 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów im. Ludwika Krzywickiego przy ul. Urbanowicza 2 w Chorzowie odbędzie się I Turniej Brydża Sportowego dla śląskich uniwersytetów trzeciego wieku. Impreza jest organizowana z okazji jubileuszu dziesięciolecia powstania Górnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W rywalizacji będą uczestniczyć wyłącznie pary brydżowe ze śląskich uniwersytetów dla seniorów, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Turniej organizowany jest po raz pierwszy z GUTW z okazji roku jubileuszowego X-lecia powstania GUTW.  Turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

Chorzowska Olimpiada Malucha - 21.05

Centrum Integracji Międzypokoleniowej wraz z chorzowskim Klubem Malucha zapraszają na Olimpiadę Malucha, która odbędzie się 21 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie przy ul. Lompy 10a.
Przewidziano wiele konkurencji wzorowanych na tych olimpijskich. Maluchy w wieku od 2 do 6 lat zmierzą się m.in. w rzucie … woreczkiem z ryżem.  Start o godzinie 11.00, wstęp wolny. Uwaga! W razie niepogody zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Na uczestników czekają nagrody. Więcej na www.centrum.chorzow.eu.

27. Integracyjny Turniej Piłkarski – 21.05

W najbliższą sobotę, 21 maja, o godzinie 10:00 na tartanie między ul. Graniczną a ul. Gagarina odbędzie się 27. Integracyjny Turniej Piłkarski. Pomysłodawcą oraz organizatorem imprezy, która zdążyła już na stałe wpisać się w sportowy kalendarz miasta, jest Krzysztof Pasieka – były trener i sędzia piłkarski oraz chorzowski działacz sportowy. W tegorocznej rozgrywce weźmie udział około 10 zespołów. Jak co roku zawodników nie obowiązują żadne limity wiekowe. W jednej drużynie mogą grać tak 12latkowie, jak i ich dziadkowie. Celem turnieju jest integracja społeczna i międzypokoleniowa oraz umożliwienie wykazania się na boisku młodzieży z różnych środowisk.

"Uwolnij swoją energię" na wiosnę - 21.05

W sobotę 21 maja o godzinie 16:00 na „Orliku” przy ul. Kościuszki w Chorzowie rozpocznie się wyjątkowa impreza rekreacyjna pod hasłem „Uwolnij swoją energię z Decathlon Katowice”. Głównym punktem programu będzie Maraton Fitness, podczas którego uczestnicy będą ćwiczyć pod okiem instruktorek. Wśród zajęć znajdą się m. in. tabata czy stretching. Dla pierwszych 100 osób organizatorzy przygotowali praktyczny upominek, który na pewno przyda się tego dnia! Podczas imprezy będzie można sprawdzić swoje możliwości w "Próbie siły", czyli w konkurencjach rodem z zawodów strongmanów, takich jak spacer farmera, przerzucanie opony czy waga płaczu. Na najmłodszych czeka "Kraina uśmiechu", gdzie animatorzy z  Dziecięcego Centrum Tańca MAJERY przeprowadzą gry i zabawy. Poza maratonem, na imprezie można spodziewać się także pokazów w wykonaniu młodych akrobatów z DOSiR Sokolnia. Ponadto wszyscy uczestnicy będą mogli zasięgnąć porad zdrowotnych, dietetycznych, a także fizjoterapeutycznych. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali wodę, batoniki oraz owoce. Wstęp na imprezę jest wolny.

X edycja Pucharu Chorzowskiej Ligi Futsalu – 22.05

Puchar Chorzowskiej Ligi Futsalu stanowi tradycyjne "przedłużenie" ligowych zmagań. Biorą w nim udział wyłącznie drużyny występujące w ChLF w danym sezonie. Po raz pierwszy rywalizacja o Puchar Ligi miała miejsce w 2007 roku. Corocznie finał Pucharu połączony jest z uroczystym zakończeniem sezonu. W tym roku organizatorzy zapraszają 22 maja o godzinie 10.00 do hali sportowej KS „Hajduki”. O 11.00 odbędzie się tam uroczystość zakończenia sezonu 2015/2016. Przypomnijmy, że najlepszą drużyną zakończonego niedawno sezonu został Budoserwis. Z okazji jubileuszu organizatorzy imprezy przygotowali niespodzianki dla wszystkich trzydziestu trzech zespołów.

Konferencja „Ciepło sieciowe alternatywą dla palenisk węglowych” - 24.05

24 maja w chorzowskim Urzędzie Miasta odbędzie się konferencja „Ciepło sieciowe alternatywą dla palenisk węglowych” adresowana do zarządców budynków wielorodzinnych z terenu Chorzowa i miast ościennych. W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli zapoznać się z Programem Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Chorzowa, a także dowiedzieć się więcej na temat dofinansowania inwestycji mających na celu zmniejszenie niskiej emisji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo zarządcy będą mogli zapoznać się  z ofertą firm CEZ Chorzów i Tauron Ciepło w kwestii ciepła sieciowego i działań podejmowanych przez nie w ramach redukcji niskoemisyjnych zanieczyszczeń powietrza.

Plan konferencji:

24 maja 2016,  godz. 10.00 Urząd Miasta Chorzów, Sala Posiedzeń

10.00 Rejestracja uczestników
10.30 - 10.40 Oficjalne rozpoczęcie seminarium
10.40 - 11.00 Zagrożenia w procesach spalania paliw stałych (PSP Chorzów)
11.00 – 11.30 Działania CEZ Chorzów na rzecz poprawy jakości powietrza na Śląsku
11.30 – 11.50 Program Gospodarki Niskoemisyjnej UM Chorzów
11.50 – 12.30 Ekologiczne ciepło – oferta Tauron Ciepło
13.00 – 13.30 Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW zadań związanych z redukcją emisji zanieczyszczeń do atmosfery
13.30 - 14.30 Kompleksowa realizacja projektu – panel dyskusyjny z udziałem ekspertów ( ESCO, instalatorzy, wykonawcy)
14.30-15.00 Jak przekonać mieszkańców – dobre praktyki
15.00 Podsumowanie

Lekcja historii w zabytkowym tramwaju – 25.05

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 15 w Chorzowie, wychowankowie placówki wezmą udział w nietypowej, terenowej lekcji historii. 25 maja uczniowie klas IV i V z SP 15 wraz z opiekunami przejdą trasę wytyczoną od budynku szkoły przy ul. 3 Maja 78 do gmachu Urzędu Miasta, zatrzymując się po drodze przy najróżniejszych zabytkowych obiektach. Na ich trasie znajdą się między innymi Kościół Ewangelicko-Augsburski im. Elżbiety, będący najstarsza świątynią w mieście, zabytkowe kamienice przy ul. 3 Maja czy budynek Poczty Głównej wraz ze stojąca przy nim ławeczką Gerarda Cieślika. Grę terenową zwieńczy wizyta w Dużej Sali Posiedzeń chorzowskiego magistratu. Lekcję historii w terenie poprowadzi Tomasz Zocłoński – przewodnik oraz prezes Chorzowskiego Oddziału PTTK. Po wyjściu z urzędu na dzieci czekać będzie specjalny, zabytkowy tramwaj, który odwiezie wszystkich do szkoły, gdzie Marek Szołtysek opowie o lokalnych tradycjach. Imprezę zwieńczy tradycyjny, śląski poczęstunek podany w szkolnej stołówce. Po wszystkim uczniowie będą mieli za zadanie wykonać specjalny plakat, przedstawiający mapkę z planem ich podróży po Chorzowie. Impreza została sfinansowana z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

World Press Photo, 26.05-15.06

Ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników fotografii. Wystawa Word Press Photo pierwszy raz w historii zawita do Chorzowa. Ekspozycja będzie prezentacją najlepszych zdjęć nagrodzonych w World Press Photo, od lat uznawanym za najważniejszy konkurs fotografii prasowej na świecie. Ostatnim razem w regionie wystawa gościła ponad dziesięć lat temu. Zdjęcia zawisną w hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej. To piękne, poprzemysłowe miejsce jest wpisane do rejestru zabytków województw śląskiego. Mieszkańcy regionu będą mogli oglądać fotografie przez trzy tygodnie - od 26 maja  do 15 czerwca 2016 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 20, a w weekendy i święta w godz. 10 - 22. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta w Chorzowie oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Przypomnijmy: World Press Photo to najważniejszy konkurs branżowy fotografów z całego świata pracujących dla prasy. Organizatorem jest Fundacja World Press Photo, która działa od 1955 roku. Konkurs odbywa się corocznie, wyniki ogłaszane są w lutym. Przebiega w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i serie (reportaże), takich jak zdjęcie roku, sportowe sytuacje, życie codzienne, portrety, przyroda i.t.d. Rokrocznie na konkurs swoje prace wysyła kilka tysięcy fotografów z całego świata. Wystawa jest prezentacją najlepszych zdjęć wyłonionych w ramach konkursu World Press Photo.


Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

19.05 godz. 19.00 Koncert Steepwater Band
20.05 godz. 19.00 Muzyczna Scena Galerii Antersola: koncert Magdy Krzywdy i Sławka Witkowskiego
20.05 godz. 19.00 Spektakl „Szczęście”
21.05 godz. 19.00 Redutowe Spotkania z Satyrą i Poezją „Rodzinka”
22.05 godz. 11.00 w ramach rodzinnych niedziel film animowany dla dzieci „Barbie i Baletki”
22.05 godz. 19.00 Spektakl „Mężczyzna Idealny”
23.05 godz. 18.00 ChCKino w ramach cyklu Gwiazdy Kina: Keira Knightley,”Anna Karenina” reż. Joe Wright
24-25.05 Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa „Towary Liryczne Agnieszki Osieckiej”
24.05 godz. 18.00 Z cyklu Spotkania: Krzysztof Karwat „Spór o Powstania Śląskie”
25.05 godz. 18.00 W ramach cyklu Kino Świata projekcja filmu „Mąż fryzjerki”
26.05 godz. 19.00 Szlagierowe Show: Dzień Matki z gwiazdami Listy Śląskich Szlagierów

 

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

19.05 godz. 17.30 Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami miasta
20.05 godz. 17.00 Starochorzowski Klub Podróżnika „Białe Noce Nad Lahemaa”
21.05 godz. 10.00 Spektakl „W gospodarstwie Cioci Wandy”
21.05 godz. 10.00 Twórcza Dopołudniówka „Warsztaty Barwienia Tkanin – Koszulki, Chusty, Szaliki”
23.05 godz. 11.00 oraz 11.30 Wystawa Fotografii, Warsztaty Fotografii Otworkowej
25.05 godz. 15.00 Festyn w Maciejkowicach

 

Miejski Dom Kultury Batory, ul. Batorego 6

20-22.05 Udział Zespołu na Szlaku w IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina”
23.05 godz. 17.00 Dzień Matki przedszkola nr 1 w Chorzowie
24.05 godz. 16.00 Dzień Matki w Ognisku artystycznym MALUCH
25.05 godz. 17.00 Recital Tomasza Stockingera z okazji Dnia Matki

 

Miejska Galeria Sztuki MM

9-25.05 Dariusz Kaleta - malarstwo, wystawa jubileuszowa 30-lecia pracy twórczej

 

CHORZÓW W MEDIACH

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.chorzow.eu, profilu na Facebooku www.facebook.com/umchorzow i konta na Twitterze https://twitter.com/UMChorzow
Zapraszamy do oglądania relacji filmowych na stronie internetowej www.comtv.pl
Zapraszamy do oglądania najważniejszych wydarzeń w mieście z ostatniego tygodnia www.chorzowianin.pl

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć