Konkurs „Śląska Ojczyzna Polszczyzna” – 23.02
2017-01-26

23 lutego w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie odbędą się eliminacje do dwuetapowego konkursu recytacji w mowie śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”, skierowanego do  uczniów gimnazjów, a także młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Górnego Śląska. Dla szkół podstawowych  eliminacje odbędą się 3 marca w Gimnazjum nr 6 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Chorzowie, które jest jednym z organizatorów całego wydarzenia (obok Gimnazjum Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie). Uczniowie, którzy zakwalifikują się do finału, wystąpią również 14 marca w Chorzowskim Centrum Kultury w Chorzowie. Warto dodać, że w przedsięwzięciu tym wezmą udział uczniowie z wielu miast regionu – Chorzowa, Bytomia, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego, a nawet Istebnej. Wstęp na imprezę jest wolny.  Konkurs jest objęty  Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.