Najlepsi sportowcy Chorzowa nagrodzeni
2017-02-13

11 lutego w Miejskim Domu Kultury "Batory" odbył się Bal Sportowca, podczas którego przyznano Nagrody Prezydenta Miasta w Dziedzinie Sportu za 2016 rok. Wyróżnienia dla ludzi sportu zostały w tym roku przyznane po raz dwudziesty. W 1997 r. nagrody dostali Agata Suszka, Tomasz Sikora, Roman Kalinowski, Klaus Czech i Dorota Koziołek. Od tego czasu przyznano 105 nagród regulaminowych i 5 nagród specjalnych. Za rok 2016 wręczono sześć statuetek. Wyboru dokonała Kapituła, której przewodniczył Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Miasta do Spraw Społecznych. To właśnie on, wraz z prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą, nagradzał laureatów. - Nie trzeba nikogo przekonywać, że Chorzów sportem stoi. Można się u nas kształtować w wielu dyscyplinach. Jak co roku mam ogromną przyjemność brać udział w Balu Sportowca i wręczyć statuetki najlepszym - rozpoczął prezydent Andrzej Kotala.

1. Wybitne osiągnięcia sportowe

Nagroda Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Sportu za rok 2016 dla Magdaleny Gorzkowskiej

Nagroda Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Sportu za rok 2016 dla Macieja Poloka,

2. Wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej