VIII Przegląd Instrumentalny „Gram Sam"
2017-02-14

7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się VIII Przegląd Instrumentalny „GRAM SAM”. Przegląd jest przeznaczony dla młodych instrumentalistów z placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury na terenie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz miast ościennych.  Mogą w nim brać udział wyłącznie soliści – instrumentaliści w wieku od 7 do 18 lat. W konkursie nie mogą brać udziału uczniowie szkół muzycznych i osoby uczące się prywatnie gry na instrumencie. Repertuar uczestnika stanowi jeden utwór muzyczny o czasie nieprzekraczającym 5 minut. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie kultury muzycznej oraz wrażliwości estetycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz wymiana doświadczeń pedagogów, instruktorów oraz młodych wykonawców. Podstawą uczestnictwa jest nadesłanie czytelnie i kompletnie wypełnionej karty zgłoszenia załączonej do regulaminu w terminie do 28 lutego na adres organizatora lub umieszczenie w skrytce Młodzieżowego Domu Kultury w ZEFO. Przesłuchania odbędą się 7 marca od godziny 10.00. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.