Biuletyn Informacyjny UM Chorzów nr 28/2017
2017-08-17

RADA MIASTA

KOMISJE

22.08 godz. 16.00  Komisja Budżetu i Gospodarki
22.08 godz. 17.00 Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa

DYŻUR RADNEGO

24.08  w godz. 13.00 – 16.00, pok. 201 dyżur będzie pełnić radny Tomasz Krawczyk

 

AKTUALNOŚCI

 

Rusza II etap remontu ul. Katowickiej - 18.08


8.08 (piątek) w godzinach porannych zostanie rozpoczęty II etap robót związanych z remontem jezdni ul. Katowickiej. Wyłączone z ruchu zostaną dwa pasy jezdni w kierunku Katowic od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Ruch pojazdów będzie się odbywał dwukierunkowo pozostałymi pasami ruchu.

W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

1. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Dąbrowskiego – objazd będzie prowadzony ulicami: zjazd z estakady – Meitzena – Moniuszki – Kościuszki – Powstańców – Sobieskiego – do ul. Dąbrowskiego.

2. Nie będzie możliwości skrętu w prawo z ulicy Katowickiej w ul. Chopina, ul. Krasickiego i do stacji paliw – objazd prowadzony będzie ulicami: Dąbrowskiego – Sobieskiego – Krasickiego – Krzywa – Chopina. Możliwy będzie wyjazd z ul. Chopina do ul. Katowickiej.

3. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Parkową – objazd prowadzony będzie poprzez skręt w prawo w ul. Wojska Polskiego, zawrócenie na rondzie Wojska Polskiego – Gałeczki – Górnicza i przejazd na wprost z ul. Wojska Polskiego w ul. Parkową.

4. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Katowickiej w ul. Wojska Polskiego – objazd prowadzony będzie poprzez skręt w prawo w ul. Parkową, zawrócenie na rondzie przy CH AKS – al. Harcerskiej i przejazd na wprost z ul. Parkowej w ul. Wojska Polskiego.

Wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych. Więcej informacji na stronie KZK GOP. Zakończenie tego etapu robót planuje się na koniec przyszłego tygodnia.  Zakończenie całości prac na ul. Katowickiej planowane jest na 15 września. Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w rejonie miejsca prowadzonych robót oraz na trasie wyznaczonego objazdu.


ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ


Boisko na Irysie jak nowe. Ofcjalne otwarcie - 18.08

Końca dobiegła realizacja jednego z zadań wytypowanych przez mieszkańców Chorzowa w ramach 4. Budżetu Obywatelskiego. Mowa o wykonaniu nawierzchni tartanowej i naprawie ogrodzenia na boisku przy ul. Ks. Opolskiego. Chorzowianie przyznali tej inwestycji aż 1542 punkty. Projekt został opracowany po szeregu konsultacji z mieszkańcami. W przetargu na realizację zadania, który odbył się w połowie czerwca, wygrała firma Greta Sport z Dąbrowy Górniczej. Umowa z firmą została podpisana 6 lipca, zaraz po podpisaniu umowy nastąpiło przekazanie placu budowy.
Oficjalne otwarcie zmodernizowanego boiska, połączone  turniejem piłkarskim, odbędzie się 18 sierpnia o godz. 10.00.

 

W Chorzowie można poleżeć na plaży - do 18.08

Jest przystojny ratownik, balon do widokowych lotów, globus z trasami wakacyjnych wojaży i kurtyna wodna. A nad głowami dach z... dmuchanych piłek. Z początkiem lipca podwórko przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 zamieniło się w piaszczystą plażę. – Nasza ubiegłoroczna akcja plażowa okazała się strzałem w dziesiątkę, a frekwencja dzieci, które ją odwiedziły przerosła najśmielsze oczekiwania, dlatego w tym roku będzie jeszcze więcej konkursów, niespodzianek i atrakcji, z przejażdżką BMW cabrio w towarzystwie chorzowskiego Flasha na czele – mówi Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Chorzowa ds. Aktywizacji Społecznej. Z plaży można korzystać w poniedziałki i piątki od godz. 12. do 18., z kolei we wtorki, środy i czwartki w godz. od 10 do 16. W każdy poniedziałek animator poprowadzi na plaży konkurs karaoke, codziennie będą odbywały się zabawy edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci. Plaża zamknie podwoje 18 sierpnia. – Zrobimy to z przytupem, podczas dużej plenerowej imprezy – zapowiada Magdalena Sekuła.
Program wydarzeń w "Strefie na Wakacje", czyli na chorzowskiej plaży


Od 14.08 do 17.08
Poniedziałek
Strefa na Wakacje w godz. 12.00-18.00
13.00 – 14.30 Podróż dookoła świata (zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat)
15.00 – 18.00 Tanecznym krokiem po świecie (zabawy muzyczne dla całych rodzin)

Wtorek, Środa, Czwartek
Strefa na Wakacje w godz. 10.00 - 16.00
10.30 – 12.00 Wakacyjne przedszkole (zajęcia adaptacyjne dla dzieci od 2 do 4 lat)
13.30 – 15.00 Podróż dookoła świata (zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat)

18.08
16.00 „W podroży dookoła świata, czyli zakończenie „Strefy na Wakacje”.

Kino Grajfka

18.08 godz. 19:00 – „Seks, miłość i terapia”
19.08 godz. 19:00 – „Moje wielkie greckie wesele 2”
22.08 godz. 19:00 – „Kamerdyner”

 

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

22.08 godz. 10.00 Wakacyjne zabawy plenerowe
23.08 godz. 10.00 Artystyczne Lato – Warsztaty plastyczne w ogrodzie SDK


CHORZÓW W MEDIACH

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.chorzow.eu, profilu na Facebooku www.facebook.com/umchorzow zdjęć na Instagramie: https://www.instagram.com/miastochorzow/ i konta na Twitterze: https://twitter.com/UMChorzow
Zapraszamy do oglądania relacji filmowych na Youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCMwkw5pUP85wxSQZr9ekGoQ

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć