Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta – 18.10
2017-10-06

18 października o godzinie 11 w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie uroczysta sesja zainauguruje 6. kadencję Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas sesji spośród uczniów chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych zostaną wybrani przedstawiciele Rady na stanowiska: Przewodniczący,  Wiceprzewodniczący, Sekretarz oraz Skarbnik. Celem Młodzieżowej Rady Miasta jest m. in. reprezentowanie interesów chorzowskiej młodzieży przed władzami miasta oraz organizacjami i instytucjami działającymi w mieście, czy inicjowanie działań na rzecz młodych mieszkańców w szczególności w zakresie nauki, kultury i sportu. Rada realizuje swoje cele poprzez organizowanie spotkań z przedstawicielami samorządu lokalnego, organizacji społecznych kulturalnych i politycznych oraz z osobami ze świata nauki, kultury i sportu. Wszystko dzieje się pod okiem radnej Bożeny Karpińskiej – opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów.