Konferencja „Razem dla Seniorów” – 19-20.10
2017-10-09

Panele dyskusyjne, warsztaty, targi i gala Programu „Chorzów 60+” to tylko część atrakcji, które odbędą się w ramach II Międzynarodowej Konferencji „Razem dla Seniorów”. Konferencja "Razem dla Seniorów", zaplanowana na czwartek 19 października, to spotkania i panele dyskusyjne poświęcone tematyce senioralnej, prowadzone przez fachowców z krajów europejskich, między innymi z Węgier i Niemiec. W konferencji uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani tą problematyką: opiekunowie osób starszych, pracownicy administracyjni, pielęgniarki, rehabilitanci, pracownicy organizacji pozarządowych i inni. Udział jest bezpłatny, a wcześniejsze zapisy nie są wymagane. Początek przewidziano na godzinę 10:00. Tuż po konferencji rozpoczną się warsztaty "Druga Młodość, Trzeci Wiek", skierowane do seniorów z Chorzowa i miast partnerskich, współpracujących w zakresie polityki senioralnej. - Pierwsza odsłona konferencji „Razem dla Seniorów” odbyła się dwa lata temu i spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców całego regionu, nie tylko tych starszych – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - Tym razem przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji.bW dniu konferencji pod Chorzowskim Centrum Kultury zaparkuje specjalny „kopertowóz”, gdzie na wszystkich chętnych czekać będą bezpłatne koperty życia. Koperta życia to formularz, w którym umieszcza się informacje o swoim stanie zdrowia, przyjmowanych lekarstwach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, czyli wszystko to, co może okazać się istotne w przypadku sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Dzień po rozpoczęciu konferencji zaplanowano kolejne wydarzenia. W piątek 20 października o godzinie 15 rozpoczną się II Targi Senioralne – będzie można zapoznać się z ofertą firm, przedsiębiorstw oraz instytucji, których działalność skierowana jest do osób starszych. Nie zabraknie stoisk medycznych, rehabilitacyjnych, a także tych, związanych z kulturą i wypoczynkiem. Z kolei o godzinie 16 odbędzie się gala Programu „Chorzów 60+”. Główną atrakcją będzie występ Macieja Miecznikowskiego z zespołem. Ogłoszeni zostaną także nowi partnerzy programu oraz zwycięzcy plebiscytów „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom”. Udział w konferencji, warsztatach oraz targach jest bezpłatny, z kolei wstęp na galę jest biletowany. Bilety w cenie 20zł (dla posiadaczy karty "Chorzów 60+") i 30 zł do nabycia w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.