Olimpiady Specjalne 2018 odbędą się w Chorzowie
2017-10-31

Katowice, Mikołów oraz Chorzów - te miasta będą w 2018 r. gościć XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Ponad tysiąc niepełnosprawnych intelektualnie sportowców będzie między 9 a 12 czerwca 2018 roku rywalizować na Śląsku o medale oraz o kwalifikacje do światowych igrzysk, które odbędą się w Abu Zabi w marcu 2019 roku.

Ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się w katowickim Spodku, natomiast najważniejszym obiektem imprezy będzie bez wątpienia Stadion Śląski. To właśnie w Chorzowie ponad 500 sportowców będzie ze sobą rywalizować w sześciu dyscyplinach: piłce nożnej, lekkiej atletyce, kolarstwie, tenisie ziemnym, trójboju siłowym i bocce.

Patronat nad XI Ogólnopolskimi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP.