Zamelduj się w Chorzowie – odbierz pakiet powitalny i wygraj tablet
2017-11-17

Podwójne bilety do Wesołego Miasteczka, na mecz Ruchu oraz zniżki do chorzowskich restauracji i kawiarni - to tylko część pakietu powitalnego dla mieszkańców, którzy do końca roku zameldują się w Chorzowie.

Urząd Miasta ponownie wystartował z akcją „Zamelduj się w Chorzowie”. Tym razem oprócz zestawu karnetów, zniżek i gadżetów, na nowo zameldowanych czeka także konkurs. Jeden z 50 tabletów trafi do mieszkańca, który przy okazji wizyty w Wydziale Spraw Obywatelskich wypełni kartę konkursową. Wystarczy dokończyć zdanie „Dobrze jest mieszkać w Chorzowie, bo…”. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób, które z różnych powodów nie dopełniły obowiązku meldunkowego.

- Wszystkie formalności można załatwić w pokojach 9 lub 11 znajdujących się na parterze Urzędu Miasta. Co ważne – nie zajmie to więcej, niż 15 minut. Specjalnie dla zapracowanych uruchomimy także dodatkowy, sobotni dyżur - 16 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00 – wyjaśnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Dlaczego warto być zameldowanym w swoim mieście? Takie osoby mają bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w gminie. To one wybierają prezydenta i radnych, mogą zgłaszać projekty i oddawać głosy w Budżecie Obywatelskim bez dodatkowych formalności. Nie bez znaczenia są też podatki, które są wykorzystywane na poprawę jakości życia w mieście. Około 40 proc. naszego podatku dochodowego zasila budżet gminy, w której jesteśmy zameldowani na pobyt stały. To dzięki tym pieniądzom remontowane są m.in. drogi i chodniki, budowane są place zabaw. Z nich pochodzą dotacje dla żłobków, przedszkoli i szkół, a także na politykę senioralną i ochronę zdrowia.

Akcja „Zamelduj się w Chorzowie” potrwa od 20 listopada do 31 grudnia. W tym czasie na nowo zameldowanych będą czekać pakiety powitalne, a chętni będą mogli wygrać tablet w konkursie.

Jak się zameldować? Potrzebny jest dowód osobisty lub paszport, wniosek o zameldowanie oraz dokument potwierdzający prawo do lokalu. Zameldowania dokonuje się osobiście lub przez pełnomocnika, który w chwili dokonywania meldunku będzie się legitymował pisemnym upoważnieniem od osoby chcącej dokonać zameldowania. Upoważnienie powinno zawierać dane upoważnionego i upoważniającego (imię, nazwisko, nr PESEL, adres).

Partnerami akcji są: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Teatr Rozrywki, Chorzowskie Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury Batory, Ruch Chorzów, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Pizzeria Pod Drewnianym Bocianem, Gryfno! Kafe, pizzeria Ludzie Mówią Różne Rzeczy, Sztygarka, Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Tramwaje Śląskie.

Regulamin_akcji_Zamelduj_się_w_Chorzowie.pdf

REGULAMIN_KONKURSU.pdf

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć