Najlepsi strażacy będą rywalizować w Chorzowie – 8.12
2017-12-07

Bieg z ciężką drabiną i wspinaczka na 3. piętro w 14 sekund? Brzmi niewiarygodnie, ale to rekord, z którym zmierzy się ok. 70 strażaków z całej Polski. 8 grudnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie przy ul. Katowickiej 123 (w hali sportowej) odbędzie się XXIII Międzynarodowy Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej.

Przed zawodnikami bardzo trudne zadanie: 33-metrowy bieg w pełnym ekwipunku z ponad 8-kilową drabiną, a następnie wspinaczka na ścianę imitującą budynek. Ten, kto najszybciej dostanie się na 3. piętro, zdobędzie Puchar Prezydenta Chorzowa i cenne nagrody.  Rekord zawodów - 14,10 sekund - należy nieprzerwanie od 2013 roku do reprezentanta Czech Kamila Bezruča.

 – To wyjątkowo trudna konkurencja w sporcie pożarniczym, a do tego nietypowa, bo zawodnicy wykorzystują drabinę hakową – sprzęt który nie jest używany podczas służby dziennej. Sprawne i szybkie manewrowanie ciężką drabiną to wyzwanie, nawet dla doświadczonych strażaków – przyznaje Arkadiusz Labocha, rzecznik PSP w Chorzowie.

Zawody rozpoczną się o godz. 12.00 i potrwają kilka godzin. Wyniki zostaną ogłoszone ok. godz. 16.00

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć