Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Chorzowa
2017-12-21

Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów, a następnie trafia do najdalszych zakątków kontynentu. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich. Na Śląsku wszystkim chorągwiom światełko przekazywane jest w Piekarach Śląskich. Ogień zapalony w Grocie Narodzenia dotarł również do Chorzowa, podczas XLIV sesji Rady Miasta harcerze z Hufca Chorzów przekazali światełko na ręce Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Waldemara Kołodzieja.

IMG 1385  IMG 1386  IMG 1404  lamion2  swiatelko