Drogi sąsiedzie, nie rób gańby
2018-03-29

Chorzów po raz kolejny przypomina mieszkańcom o obowiązku sprzątania po psach. Tegoroczna akcja „Nie rób gańby” to nie tylko więcej patroli straży miejskiej, zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów podstawówek, ale także… zawieszki na klamkę. – Otrzymaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców, że chcą zwrócić uwagę niesprzątającemu sąsiadowi, ale nie wiedzą jak to zrobić albo obawiają się nieprzyjemnej reakcji. To znak, że chorzowianie chcą wspólnie walczyć o czyste miasto – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju Marcin Michalik. Urząd Miasta przygotował więc specjalne zawieszki na klamkę, dzięki którym każdy może przypomnieć właścicielom czworonogów o obowiązku sprzątania. Na zawieszce znalazła się też informacja o bezpłatnych woreczkach na psie odchody, które można odebrać w Urzędzie Miasta po okazaniu aktualnej książeczki szczepień psa. Zawieszki można odebrać w BOMach lub Urzędzie Miasta lub samodzielnie wydrukować z plików, które można pobrać TUTAJ

 

IMG 4630 IMG 4637

 

– Ostrzegamy, że za lenistwo można sporo zapłacić. Mandat za niesprzątanie po psie to nawet 500 zł. – przypomina Henryk Rusnak z chorzowskiej Straży Miejskiej. Wraz z początkiem wiosny Straż Miejska zwiększy częstotliwość patroli na osiedlach, skwerach i w parkach rano oraz wieczorami - w godzinach w których właściciele najczęściej wyprowadzają psy. – Warto podkreślić, że w Chorzowie nie brakuje odpowiedzialnych właścicieli, którzy dbają o swoje psiaki i czystość w mieście. Dla nich i ich czworonogów mamy drobne upominki – specjalne pojemniki na woreczki i psie przysmaki – dodaje funkcjonariusz.

29 marca w Przedszkolu nr 11 w Chorzowie odbył się briefing prasowy inaugurujący akcję „Nie rób gańby! Sprzątaj po swoim psie”. Po krótkiej prezentacji nowej odsłony kampanii, w przedszkolu odbyły się zajęcia dla maluchów związane z dbaniem o psy. Dzieci dowiedziały się m.in. jakie są obowiązki właściciela czworonoga i jak prawidłowo zachować się wobec psa.

 

IMG 4573 IMG 4601 IMG 4606 IMG 4607 IMG 4609 IMG 4621 IMG 4622 IMG 4627

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć