Szukaj

Wyników: 3956, stron: 566, aktualna strona: 1


2017-03-28
27 marca w Teatrze Polskim w Bielsku Białej przyznano Złote Maski. Impreza powiązana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Nagroda przyznawana jest co roku za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej. O tym, do kogo Złote Maski trafią w tym roku, zadecydowało jury pod przewodnictwem dr Łucji Ginko.Spektakl z chorzowskiego Teatru Rozrywki otrzymał jedną z nagród. W kategorii scenografia triumfował Grzegorz Policiński – twórca dekoracji do spektaklu „Młody Frankenstein” Mela Brooksa i Thomasa Meehana prezentowanego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
2017-03-28
W szeregi chorzowskiej policyjnej drużyny konnej wstąpił nowy funkcjonariusz Gladius. Jest to piękny koń szlachetny półkrwi (sp). Po kilkudniowej adaptacji w nowym miejscu, rozpoczął szkolenie mające na celu przygotowanie go do atestacji I stopnia, aby mógł wyruszyć ze swoim opiekunem na patrol.Przygotowanie nowych koni do wykonywania zadań przewidzianych dla patroli konnych to niełatwe zadanie nie tylko dla jeźdźca, ale przede wszystkim dla wierzchowca.
2017-03-27
I. DANE STATYSTYCZNE 1. Działania Policji:a) Udział w bójce b) Pobicia c) Zgwałceniad) Rozboje e) Kradzieże 2f) Kradzieże z włamaniem g) Przestępstwa związane z obrotem narkotykami 2h) Wypadki drogowe, w których: - osób poniosło śmierć- osób zostało rannych i) Osób zatrzymanych: - nietrzeźwych kierujących - sprawców przestępstw o charakterze kryminalnym 7j) Zabezpieczonych niewypałów, niewybuchów, ładunków wybuchowych k) Odebranych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych l) Masowe zakłócenia porządku publicznego (nielegalne demonstracje, zamieszki)m) Interwencje dotyczące osób bezdomnych n) Inne zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo publiczne 2.
2017-03-27
Urzędem Miasta Chorzów wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących projektu „Rewitalizacja i udostępnienie poprzemysłowego Dziedzictwa Górnego Śląska” planowanego do dofinansowania w ramach VIII osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Celem projektu jest zachowanie unikatowych obiektów przemysłowych oraz promowanie dziedzictwa industrialnego Górnego Śląska.
2017-03-27
W epoce średniowiecza, podczas Wielkiego Tygodnia poprzedzającego najważniejsze i najstarsze chrześcijańskie święto – Wielkanoc, odgrywano misteria pasyjne. To zatem najlepsza chwila by porzucić współczesny zgiełk i posłuchać mistycznego koncertu - rozważań zespołu Silva Rerum arte & fund podczas inauguracji kolejnej edycji Annum Festival - jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku. Wstęp wolny!8 kwietnia, godz.
2017-03-27
1 kwietnia w Hali MORiS odbędzie się Gala MMA Spartan Fight 7. Planowanych jest 10 walk MMA oraz 2 na zasadach K-1. W oktagonie zobaczymy czołowych polskich i zagranicznych sportowców. Planowane są również koncerty znanych artystów oraz pokazy laserowe. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej www.kupbilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Harmonogram: 18:00 – otwarcie bram19:00 – walki „karty wstępnej”20:00 – oficjalne otwarcie gali Spartan Fight 7 + koncert20:30 – rozpoczęcie Walk „karty głównej”21:30 – prezentacja uczestników najważniejszych walk wieczoru oraz koncert22:00 – rozpoczęcie „walk wieczoru”00:00 – zakończenie gali
2017-03-27
Jak powinna wyglądać idealna lekcja wychowania fizycznego? Taką wiedzę z całą pewnością posiądą uczestnicy Chorzowskiego Banku Pomysłów Sportowych, imprezy organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 1 w Chorzowie. Podczas podzielonego na dwie tury wydarzenia 4-osobowe zespoły uczniowskie, wraz z opiekunem, będą mogły zaprezentować innym swój pomysł na lekcję WFu oraz postarać się wciągnąć do sportowej zabawy innych uczestników.

Menu