Szukaj

Wyników: 4909, stron: 702, aktualna strona: 1


2018-04-26
25 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja programu "Bezpiecznie kibicuję -  mądrze dopinguję - młody kibic". Uczniowie chorzowskich szkół podstawowych pokazali jak można kibicować z klasą. Transparenty, okrzyki czy przyśpiewki zdecydowanie nie idą w parze z agresją i przekleństwami. Akcja adresowana jest do uczniów klas VII. W programie uczestniczy około 1000 uczniów z 18 chorzowskich szkół podstawowych.
2018-04-26
19 kwietnia w Chorzowie odbył się finał Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju brały udział drużyny z 4 szkół ponadgimnazjalnych, które zostały wyłonione w poszczególnych etapach rozgrywek szkolnych, rejonowych i miejskich w roku szkolnym 2017/2018. Najlepsze okazały się piłkarki ręczne reprezentujące Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 . W finale pokonały szkołę z Gliwic 30:29.
2018-04-26
Ruszył przetarg na system rowerów miejskich w Chorzowie. Na złożenie oferty firmy mają czas do 1 czerwca. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się uniknąć odwołań, to chorzowianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie już w te wakacje – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju, Marcin Michalik. Do dyspozycji mieszkańców będą nie tylko klasyczne dwa kółka, ale również m.
2018-04-25
I. DANE STATYSTYCZNE 1. Działania Policji:a) Udział w bójceb) Pobiciac) Zgwałceniad) Rozbojee) Kradzieże 5f) Kradzieże z włamaniem 1g) Przestępstwa związane z obrotem narkotykamih) Wypadki drogowe, w których: - osób poniosło śmierć- osób zostało rannychi) Osób zatrzymanych: - nietrzeźwych kierujących - sprawców przestępstw o charakterze kryminalnym 3j) Zabezpieczonych niewypałów, niewybuchów, ładunków wybuchowychk) Odebranych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowychl) Masowe zakłócenia porządku publicznego (nielegalne demonstracje, zamieszki)m) Interwencje dotyczące osób bezdomnychn) Inne zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo publiczne 2.
2018-04-25
W Chorzowie po raz kolejny odbędzie się jedyny na Śląsku całoroczny festiwal muzyki dawnej. Być może, jak twierdził Stephen Hawking, Ziemia stanowi mało znaczącą część multiuniversum. Mimo to, według genialnego astrofizyka, jesteśmy wyjątkowi… Według zasady kopernikańskiej, położenie Ziemi we Wszechświecie nie jest w żaden sposób uprzywilejowane. Jest ona typową planetą krążącą wokół całkiem przeciętnego Słońca, podlegającą tym samym prawom i prawdopodobieństwu co inne.
2018-04-25
100 dodatkowych, umundurowanych patroli pojawi się jeszcze w tym roku na ulicach Chorzowa. Służby sfinansowane zostaną ze środków pochodzących z budżetu miasta. – Od lat przekazujemy środki na dodatkowe patrole funkcjonariuszy policji – zapewnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju Marcin Michalik. – Coraz lepsze statystyki nie kłamią. Dzięki tego typu współpracy na ulicach Chorzowa jest coraz bezpieczniej – dodaje.
2018-04-24
I. DANE STATYSTYCZNE 1. Działania Policji: a)Udział w bójce b)Pobicia c)Zgwałcenia d)Rozboje e)Kradzieże 2 f)Kradzieże z włamaniem 1 g)Przestępstwa związane z obrotem narkotykami h)Wypadki drogowe, w których: - osób poniosło śmierć - osób zostało rannych i)Osób zatrzymanych: - nietrzeźwych kierujących 1 - sprawców przestępstw o charakterze kryminalnym 4 j)Zabezpieczonych niewypałów, niewybuchów, ładunków wybuchowych k)Odebranych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych l)Masowe zakłócenia porządku publicznego (nielegalne demonstracje, zamieszki m)Interwencje dotyczące osób bezdomnych n)Inne zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo publiczne 2.

Menu