2018-01-22
24 stycznia przy sklepie Kaufland, przy ul. Kościuszki 9 stanie mammo-bus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie. Badanie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Mogą w nim uczestniczyć  ubezpieczone panie  w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie: •    w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii•    lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie ( rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammo-grafii w ciągu ostatnich 12 miesięcyUprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel.
2018-01-18
Remont chorzowskiego rynku rozkręcił się już na dobre. Teraz na jego płycie wykonywane są prace związane z przebudową podziemnej infrastruktury oraz budową fundamentów pod pawilony. Równolegle wymieniana jest nawierzchnia na parkingu południowym pod estakadą. Chociaż remont ruszył już pod koniec 2017 r., to właśnie teraz miasto otrzymało 6 607 960, 18 zł unijnej dotacji na realizację projektu "Rewitalizacja chorzowskiego rynku".
2018-01-18
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem. Między godz. 15.00 18.01 a 9.00 19.01 w Chorzowie prognozowane jest wystąpienie porywistego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. Miejscami mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
2018-01-17
W czwartek 18 stycznia o godzinie 9:00 na chorzowskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej (droga wojewódzka nr 902) rozpoczęte zostaną prace związane z konserwacją urządzeń obsługujących Odcinkowy System Zarządzania Ruchem. W ramach tych prac przeprowadzone zostaną czynności związane z czyszczeniem i kontrolą funkcjonowania kamer monitoringu, kamer ANPR, czujników meteorologicznych oraz tablic VMS wyświetlających informacje drogowe.
2018-01-13
13 stycznia  w wieku 72 lat zmarł były wiceprezydent Chorzowa Jan Michalik. Funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Technicznych pełnił od 2002 do 2011 roku, nadzorował m.in. sprawy związane z mieszkalnictwem. Wcześniej był dyrektorem ds. technicznych w Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.  Z wykształcenia był inżynierem budownictwa.   Pogrzeb odbędzie się w piątek 19.01 o godz. 10.00 w Kościele pod wezwaniem św.
2018-01-08
Moreno, Alwaro, Ragnara, Noemi – to tylko kilka spośród najbardziej oryginalnych imion, które w zeszłym roku otrzymały maluchy z Chorzowa. Imion nadanych tylko jednemu dziecku było w sumie 84. W tym Aida, Szarlota, Anatolia, Maxim czy Gloria. To jednak nadal wyjątki - rodzice najczęściej decydowali się na dobrze znane imion. I tak oto najpopularniejsze imiona nadawane w 2017 r. chłopcom to: Szymon, Filip, Jakub, Wojciech, Piotr, Mikołaj, Igor, Jan, Kacper i Maksymilian, zaś wśród dziewczynek: Lena, Alicja, Julia, Maja, Emilia, Laura, Zuzanna, Zofia, Hanna i Amelia.
2018-01-08
Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa to nowy program, którego najważniejszym zadaniem jest poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców. - Do jego głównych założeń należą między innymi: usprawnianie współpracy między administracją samorządową, służbami mundurowymi, instytucjami i mieszkańcami w celu stworzenia sprawnie funkcjonującego lokalnego systemu bezpieczeństwa - wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

segregus www