2017-03-28
27 marca w Teatrze Polskim w Bielsku Białej przyznano Złote Maski. Impreza powiązana jest z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru. Nagroda przyznawana jest co roku za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej. O tym, do kogo Złote Maski trafią w tym roku, zadecydowało jury pod przewodnictwem dr Łucji Ginko.Spektakl z chorzowskiego Teatru Rozrywki otrzymał jedną z nagród. W kategorii scenografia triumfował Grzegorz Policiński – twórca dekoracji do spektaklu „Młody Frankenstein” Mela Brooksa i Thomasa Meehana prezentowanego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
2017-03-28
W szeregi chorzowskiej policyjnej drużyny konnej wstąpił nowy funkcjonariusz Gladius. Jest to piękny koń szlachetny półkrwi (sp). Po kilkudniowej adaptacji w nowym miejscu, rozpoczął szkolenie mające na celu przygotowanie go do atestacji I stopnia, aby mógł wyruszyć ze swoim opiekunem na patrol.Przygotowanie nowych koni do wykonywania zadań przewidzianych dla patroli konnych to niełatwe zadanie nie tylko dla jeźdźca, ale przede wszystkim dla wierzchowca.
2017-03-24
Policjanci i seniorzy wypracują metody współpracy, dzięki której Chorzów będzie miastem bezpieczniejszym dla osób starszych.23 marca odbyło się pierwsze spotkanie, na którym rozpoczęto rozmowy na ten temat. - To początek tworzenia strategii poprawy poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów w której będą mieć oni swój duży udział - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.
2017-03-23
- Na razie testujemy system na parkingu przy ul. Zjednoczenia. Jeśli aplikacja się sprawdzi, podobne rozwiązanie będziemy chcieli wprowadzić na pozostałych parkingach w centrum miasta – tłumaczy Dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie Piotr Wojtala. Pilotażowym programem objęty został parking między szkołami ogólnokształcącymi przy ul. Zjednoczenia (odcinek od ul. Powstańców do ul. Dąbrowskiego).
2017-03-22
W Chorzowie samorządowcy i parlamentarzyści uczcili pierwszy dzień wiosny sadząc drzewa. Dzięki inicjatywie na Placu Hutnika pojawiły się 3 młode klony. Swoje sadzonki wkopali m.in. prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, jego zastępca Marcin Michalik, marszałek Wojciech Saługa, posłowie Borys Budka i Marek Wójcik oraz senator Leszek Piechota. Wtorkowy event był inauguracją ogólnopolskiej akcji „Drzewo Plus”, mającej na celu niwelowanie negatywnych skutków wejścia w życie tzw.
2017-03-17
Marcel Król, lat 18 – skonstruował drona, Piotrek Korbus, lat 18 – wie jak zrobić  miecz świetlny, a 15-latek Adam Pisula jest genialnym programistą. To tylko kilku młodych naukowców, którzy 28 marca zaprezentują swoje wynalazki i umiejętności w ramach 9. Chorzowskiego Festiwalu Nauki. Start naukowego Mam Talent o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 przy ul. Batorego 37.
2017-03-16
Nowy dyrektor Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii Włodzimierz Kaczmara rozpoczął pracę. W pierwszej kolejności spotkał się z wicedyrektorami szpitala. W miarę możliwości chce też jeszcze dziś rozmawiać z szefami oddziałów. – Najważniejsze jest by teraz uspokoić sytuację, bo żadnego zagrożenia dla funkcjonowania szpitala ani teraz, ani w przyszłości nie ma – wyjaśnia nowy dyrektor. – Musimy pamiętać, co w tej chwili jest najważniejsze, to zdrowie dzieci, które są w naszym szpitalu.

segregus www