Wydarzenia

2017-02-17
Otwarta Scena Artystyczna to projekt, którego celem jest umożliwienie wykonawcom zagrania koncertu, spektaklu, recitalu lub pokazu w sali widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury. Inicjatywa jest przeznaczona dla zespołów, solistów, grup tanecznych, teatralnych, orkiestr i innych artystów, którzy chcą wystąpić przed chorzowską publicznością. SDK udostępni  chętnym scenę, nagłośnienie i oświetlenie, da wsparcie organizacyjne i promocyjne.
2017-02-16
15 lutego w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Chorzowa przedszkolaków w pływaniu w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 50 przedszkolaków - 23 dziewczynki i 27 chłopców.W wyniku rywalizacji na podium w kategorii dziewcząt stanęły :I miejsce Oliwia Pieloch – Przedszkole Nr 22,II miejsce Antonina Prusinowska – Przedszkole Nr 27,III miejsce Hanna Chybowska – Przedszkole Nr 7.
2017-02-15
Chorzów otrzymał ponad 15 milionów zł dofinansowania na proekologiczne działania ograniczające niską emisję. Trzy inwestycje, które załapały się na zastrzyk gotówki z Unii Europejskiej to: termomodernizacja wraz z wymianą źródła ciepła w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Sobieskiego, termomodernizacja oraz docieplenie ścian i dachu Gimnazjum nr 4 przy ul. Śląskiej oraz termomodernizacja wraz z instalacją wentylacji w  Zespole Szkół Sportowych nr 1 przy ul.
2017-02-14
„Whole Lotta Love” Led Zeppelin to piosenka, która 14 lutego w samo południe zabrzmiała z wieży zegarowej Urzędu Miasta w Chorzowie. W Walentynki rockowy klasyk zastąpił miejski hejnał, który codziennie rozbrzmiewa w centrum miasta. Utwór wybrał zwycięzca styczniowej aukcji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aby zadedykować piosenkę swojej dziewczynie, Sebastian przekazał na konto orkiestry 610 zł.    
2017-02-14
7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się VIII Przegląd Instrumentalny „GRAM SAM”. Przegląd jest przeznaczony dla młodych instrumentalistów z placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury na terenie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz miast ościennych.  Mogą w nim brać udział wyłącznie soliści – instrumentaliści w wieku od 7 do 18 lat. W konkursie nie mogą brać udziału uczniowie szkół muzycznych i osoby uczące się prywatnie gry na instrumencie.
2017-02-13
11 lutego w Miejskim Domu Kultury "Batory" odbył się Bal Sportowca, podczas którego przyznano Nagrody Prezydenta Miasta w Dziedzinie Sportu za 2016 rok. Wyróżnienia dla ludzi sportu zostały w tym roku przyznane po raz dwudziesty. W 1997 r. nagrody dostali Agata Suszka, Tomasz Sikora, Roman Kalinowski, Klaus Czech i Dorota Koziołek. Od tego czasu przyznano 105 nagród regulaminowych i 5 nagród specjalnych. Za rok 2016 wręczono sześć statuetek.
2017-02-13
8 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie przy ul. Lompy 13 odbędzie się XIII Przegląd Wokalny „Solo i w Duecie”. Jak sama nazwa wskazuje, mogą wziąć w nim udział soliści i duety wokalne. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz wychowanków domów kultury, stowarzyszeń i innych organizacji z terenu Chorzowa. Uczestnicy przeglądu przygotowują dwa utwory o zróżnicowanym charakterze, w języku polskim.

 

segregus www