2018-04-26
25 kwietnia rozpoczęła się kolejna edycja programu "Bezpiecznie kibicuję -  mądrze dopinguję - młody kibic". Uczniowie chorzowskich szkół podstawowych pokazali jak można kibicować z klasą. Transparenty, okrzyki czy przyśpiewki zdecydowanie nie idą w parze z agresją i przekleństwami. Akcja adresowana jest do uczniów klas VII. W programie uczestniczy około 1000 uczniów z 18 chorzowskich szkół podstawowych.
2018-04-26
19 kwietnia w Chorzowie odbył się finał Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju brały udział drużyny z 4 szkół ponadgimnazjalnych, które zostały wyłonione w poszczególnych etapach rozgrywek szkolnych, rejonowych i miejskich w roku szkolnym 2017/2018. Najlepsze okazały się piłkarki ręczne reprezentujące Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 . W finale pokonały szkołę z Gliwic 30:29.
2018-04-26
Ruszył przetarg na system rowerów miejskich w Chorzowie. Na złożenie oferty firmy mają czas do 1 czerwca. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się uniknąć odwołań, to chorzowianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie już w te wakacje – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju, Marcin Michalik. Do dyspozycji mieszkańców będą nie tylko klasyczne dwa kółka, ale również m.
2018-04-25
100 dodatkowych, umundurowanych patroli pojawi się jeszcze w tym roku na ulicach Chorzowa. Służby sfinansowane zostaną ze środków pochodzących z budżetu miasta. – Od lat przekazujemy środki na dodatkowe patrole funkcjonariuszy policji – zapewnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju Marcin Michalik. – Coraz lepsze statystyki nie kłamią. Dzięki tego typu współpracy na ulicach Chorzowa jest coraz bezpieczniej – dodaje.
2018-04-24
Od kwietnia prywatne żłobki w Chorzowie otrzymują wyższe dotacje za pobyt maluchów w placówce. Radni przyjęli propozycję prezydenta, aby zwiększyć kwotę z 400 zł do 550 zł. – Naszym celem jest stałe poszerzanie oferty żłobkowej w Chorzowie. Dzięki wyższej dotacji prowadzenie placówki jest bardziej opłacalne, co przekłada się na nowe miejsca dla najmłodszych - wyjaśnia wiceprezydent Wiesław Ciężkowski.
2018-04-24
Realizujesz się w pracy z młodzieżą i chcesz podnosić kwalifikacje w tej dziedzinie? Dołącz do CUMY, która poszukuje dwóch streetworkerów, którzy pomogą w przygotowaniu materiału identyfikującego niemieszkalne miejsca spotkań dzieci, młodzieży, grup młodzieżowych pozostających bez opieki z terenu Chorzowa. Jeśli masz: 1.    ukończone 18 lat i nie byłeś skazana(y) prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego; 2.
2018-04-24
Za nami 3-dniowe święto polskiego cheerleadingu. Ponad 2 000 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Chorzowie o awans do Mistrzostw Europy w Finlandii. - Rozwój cheerleadingu w Polsce rozpoczął się w 1988 roku, kiedy dzięki inicjatywie Ruty i Edwarda Krajewskich powstał pierwszy tego rodzaju zespół w Warszawie. Celem państwa Krajewskich było stworzenie grupy, która reprezentowałaby Polskę w Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Japonii – opowiada Bartosz Penkala, prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

segregus www