Zapowiedzi

2017-03-27
W epoce średniowiecza, podczas Wielkiego Tygodnia poprzedzającego najważniejsze i najstarsze chrześcijańskie święto – Wielkanoc, odgrywano misteria pasyjne. To zatem najlepsza chwila by porzucić współczesny zgiełk i posłuchać mistycznego koncertu - rozważań zespołu Silva Rerum arte & fund podczas inauguracji kolejnej edycji Annum Festival - jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku. Wstęp wolny!8 kwietnia, godz.
2017-03-27
1 kwietnia w Hali MORiS odbędzie się Gala MMA Spartan Fight 7. Planowanych jest 10 walk MMA oraz 2 na zasadach K-1. W oktagonie zobaczymy czołowych polskich i zagranicznych sportowców. Planowane są również koncerty znanych artystów oraz pokazy laserowe. Bilety dostępne w sprzedaży internetowej www.kupbilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Harmonogram: 18:00 – otwarcie bram19:00 – walki „karty wstępnej”20:00 – oficjalne otwarcie gali Spartan Fight 7 + koncert20:30 – rozpoczęcie Walk „karty głównej”21:30 – prezentacja uczestników najważniejszych walk wieczoru oraz koncert22:00 – rozpoczęcie „walk wieczoru”00:00 – zakończenie gali
2017-03-27
Jak powinna wyglądać idealna lekcja wychowania fizycznego? Taką wiedzę z całą pewnością posiądą uczestnicy Chorzowskiego Banku Pomysłów Sportowych, imprezy organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 1 w Chorzowie. Podczas podzielonego na dwie tury wydarzenia 4-osobowe zespoły uczniowskie, wraz z opiekunem, będą mogły zaprezentować innym swój pomysł na lekcję WFu oraz postarać się wciągnąć do sportowej zabawy innych uczestników.
2017-03-17
Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie zaprasza wszystkich uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie języka angielskiego. Konkurs ma na celu:* podnoszenie poziomu umiejętności językowych uczniów,* przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego,* rozbudowanie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowania językiem angielskim,* wzbogacenie i doskonalenie pracy z uczniem zdolnym.
2017-03-16
Naklejki i pisaki? Nuda! Naucz się ozdabiać pisanki jak prawdziwy artysta. Technik zdobienia wielkanocnych jaj jest wiele: malowanie, wydrapywanie, wyklejanie… Podczas organizowanych przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej warsztatów będzie okazja, by się ich nauczyć. Malowanie pisanek to wielowiekowa tradycja, popularna nie tylko w Polsce, ale także w Europie, a nawet poza nią. Co ciekawe, była ona znana jeszcze przed narodzinami Chrystusa - najstarsze pisanki pochodzą z terenów sumeryjskiej Mezopotamii, zwyczaj malowania jajek, o czym wspominają między innymi Owidiusz i Pliniusz Młodszy, powszechny był także w czasach cesarstwa rzymskiego.

 

segregus www