Zapowiedzi

2018-01-23
Zapraszamy do udziału w VII Zawodach w narciarstwie alpejskim i snowboardzie o Puchar Prezydenta Chorzowa! Impreza odbędzie się 17 lutego w Istebnej, w Ośrodku Narciarskim „Złoty Groń”. Startujący będą mieli do pokonania trasę slalomu giganta w dwóch przejazdach. Szczegółowe warunki udziału w zawodach określa regulamin imprezy dostępny pod adresem http://moris.chorzow.pl/wp-content/uploads/2018/01/narty2018.
2018-01-22
W powiecie gliwickim lód zapadł się pod chłopcami 10 metrów od brzegu. Starszemu udało się uciec, młodszy wpadł do lodowatej wody. Podobne zdarzenie miało miejsce w Skarbimierzu, gdzie pod lodem znalazł się 14 - latek. Zamarznięte zbiorniki mogą stanowić zimą śmiertelną pułapkę. Dlatego Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa organizuje akcje, której celem jest promowanie bezpiecznych postaw w czasie ferii.
2018-01-12
Warsztaty kulinarne w Skansenie, dyskoteka na lodowisku, wyjazd na narty do Wisły, sportowe zajęcia na Stadionie Śląskim, tworzenie od podstaw własnego przedstawienia, a nawet archeologiczne wykopy i Park Jurajski w środku miasta – to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje dla dzieciaków, które ferie spędzą w Chorzowie. Uczniowie ze Śląska rozpoczną zimową przerwę już 29 stycznia.
2018-01-08
Co zrobić z żywą choinką po świętach? Na pewno nie należy zostawiać jej pod bramą chorzowskiego zoo. Śląski Ogród Zoologiczny padł ofiarą internetowego żartu. Pracownicy zoo stanowczo dementują plotki o tym, że po świętach zbierają choinki, które miałyby posłużyć jako pasza dla zwierząt. Przypominamy, że jedyną zbiórką jaką organizuje zoo, jest jesienna zbiórka żołędzi wśród przedszkolaków.
2017-12-21
W styczniu chorzowskie parafie i domy kultury zapraszają na wspólne kolędowanie: MDK Batory12.01 godz. 17.00 – Zespoły artystyczne z Żytomierza„Kolędnicy z Żytomierza” to projekt pod patronatem honorowym Wicemarszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy.Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałkiParafia Ducha Świętego28.01 – koncert Chóru Lutnia

 

segregus www