Zapowiedzi

2018-04-25
W Chorzowie po raz kolejny odbędzie się jedyny na Śląsku całoroczny festiwal muzyki dawnej. Być może, jak twierdził Stephen Hawking, Ziemia stanowi mało znaczącą część multiuniversum. Mimo to, według genialnego astrofizyka, jesteśmy wyjątkowi… Według zasady kopernikańskiej, położenie Ziemi we Wszechświecie nie jest w żaden sposób uprzywilejowane. Jest ona typową planetą krążącą wokół całkiem przeciętnego Słońca, podlegającą tym samym prawom i prawdopodobieństwu co inne.
2018-04-24
Chorzów jest już gotowy na długi weekend. Rajd rowerowy, imprezy plenerowe, zwiedzanie budynku WKU – to zaledwie część wydarzeń jakie zostały przygotowane dla wszystkich, którzy spędzą majówkę w mieście.   1. 05 ŚLASKIE GODY I ROWEROWY RAJD NADZIEI godz. 11.00 Śląskie Gody w Skansenie: goście będą mogli m.in. wysłuchać regionalnych zespołów czy śląskich monologów oraz zobaczyć popisy psów ratowniczych.
2018-04-24
W tym roku odchody Święta Miasta trwać będą cały miesiąc, w Chorzowie świętujemy 150 lat od nadania praw miejskich Królewskiej Hucie, a także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.   26 maja11.00 – Wielka Parada Historyczna przemaszeruje ulicą Wolności. 16.00 – Koncerty pod Szybem Prezydent. Gwiazdami wieczoru będą Katarzyna Cerekwicka i Golec uOrkiestra, na scenie zagra także Damian Holecki w koncercie dedykowanym mamom.
2018-04-24
Już 1 maja o godzinie 13.00 spod chorzowskiego Hospicjum, ul. Dyrekcyjna, wystartuje peleton rozpoczynający kolejną edycję Rowerowego Rajdu Nadziei. W tym roku uczestnicy przejadą ulicami Chorzowa m.in. alejkami Parku Śląskiego i Skansenu, trasa liczy ok. 15 km. Przejazd zakończy się w Skansenie.  Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” oraz Chorzowski Klub Rowerowy zapraszają do wspólnego pomagania – Hospicjum można wspierać na różne sposoby, nie tylko pracując bezpośrednio przy łóżku chorego – podkreśla Joanna Tabor, Chorzowski Klub Rowerowy.
2018-04-23
9 na 10 Polaków ma niedobór witaminy D. Skutki mogą być poważne. Witamina D jest niezwykle istotna dla organizmu - ma wpływ na układ kostny, nerwowy, mięśniowy, krążeniowy, immunologiczny i rozrodczy. O możliwych skutkach jej niedoboru opowie w nadchodzący piątek, podczas najbliższej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych, dr n.med. Małgorzata Błaszczyńska, specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych.
2018-04-20
Masz tylko 30 minut żeby wydostać się z pokoju pełnego zagadek. Ich tematyka będzie zależała od Twojego wyboru. Do dyspozycji masz: „Chorzowską legendę”, „Historię Ruchu Chorzów” i „Tajemniczy gabinet”. Trzy escape roomy to nowość, z której będą mogli skorzystać  uczestnicy Nocnego zwiedzania urzędu. 18 maja chętni poznają historię zabytkowego gmachu i zajrzą w niedostępne na co dzień zakamarki magistratu.
2018-04-11
„Chodzić każdy może” – pod takim hasłem 28 kwietnia na Stadionie Śląskim odbędzie się V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Start i meta znajdują się na bieżni boiska treningowego. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: 5 lub 10 km alejami Parku Śląskiego. Integralną częścią imprezy jest także Marsz Malucha dedykowany najmłodszym uczestnikom, którzy będą mieli do pokonania 400 metrów. Impreza rozpocznie się o godz.

 

segregus www