Zapowiedzi

2017-08-18
Ruszają prace nad kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Do współpracy ponownie zapraszamy mieszkańców. Chcemy wspólnie wypracować formułę tegorocznej edycji, tak aby spełniała ich oczekiwania. Za nami pierwsze spotkanie z mieszkańcami, podczas którego wspólnie pracowalismy nad nowym regulaminem. W drugiej połowie sierpnia w dzielnicach odbędą się spotkania informacyjne połączone z warsztatami z mapowania.
2017-08-17
Śląska Grupa Wojewódzka IPA oraz Chorzowski Skansen zapraszają na Śląski Festyn Służb Mundurowych. Podczas festynu funkcjonariusze służb przedstawią najmłodszym uczestnikom bezpieczne zachowania podczas drogi do szkoły i opowiedzą unikać niebezpieczeństw na ulicy. Funkcjonariusze jak i rodzice będą mieli okazję wymienić się wspólnymi doświadczeniami, całość odbędzie się w charakterze rodzinnego pikniku w chorzowskim skansenie z przygotowaną strefą.
2017-08-17
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach 25 urodzin chorzowskiego MORiSu. Impreza, która odbędzie się 10 września będzie doskonałą okazją na przykład do zwiedzenia całej sportowej bazy Ośrodka. Przez ostanie 25 lat na obiektach MORiSu odbywały się wielkie sportowe i kulturalne wydarzenia, które przeplatały się z małymi, rekreacyjnymi imprezami. Jaka zatem impreza może uświetnić 25-lecie Ośrodka? Oczywiście taka, która połączy elementy sportowe, rekreacyjne i kulturalne.
2017-07-28
26 sierpnia o godzinie 19.00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ulicy Sienkiewicza 3 odbędzie się koncert legendarnego zespołu The Animals. Twórcy klasycznego przeboju 'House of the Rising Sun' zagrają swoje największe przeboje. Bilety można nabyć w CHCKu oraz online. Bilet VIP obejmuje after party w Restauracja Czerwona. Podczas after party zespół kameralnie zagra jeszcze kilka utworów, cena zawiera również poczęstunek w restauracji.
2017-07-26
Letni wieczór, leżaki, duży ekran i … dobry, lekki francuski film. To na finał. Wcześniej bajki, gry, zabawy, w którym najmłodszym uczestnikom towarzyszyć będzie Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji. Każde dziecko otrzyma specjalną opaskę, która ma pomóc w sytuacji, gdy maluch się zgubi. To wszystko na chorzowskiej „Cwajce”,  gdzie 3 sierpnia ruszy Sąsiedzki Festiwal Filmowy i akcja „Nie zgub mnie”.
2017-07-26
Jak co roku w wakacje z chorzowskich domów znikają książki. Mieszkańcy biorą bowiem udział w zbiórce literatury, organizowanej w ramach akcji Wolność Czytania. Wszystkie przekazane przez chorzowian egzemplarze trafiają na wielki kiermasz. 14 września przy ul. Jagiellońskiej na przechodniów czekać będą stoiska z bezpłatnymi książkami. Wymiana domowych biblioteczek odbywa się w Chorzowie już po raz 7. W zeszłym roku na kiermasz trafiło ok.
2017-06-26
Jest przystojny ratownik, balon do widokowych lotów, globus z trasami wakacyjnych wojaży i kurtyna wodna. A nad głowami dach z... dmuchanych piłek. Z początkiem lipca podwórko przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 zamieniło się w piaszczystą plażę. – Nasza ubiegłoroczna akcja plażowa okazała się strzałem w dziesiątkę, a frekwencja dzieci, które ją odwiedziły przerosła najśmielsze oczekiwania, dlatego w tym roku będzie jeszcze więcej konkursów, niespodzianek i atrakcji, z przejażdżką BMW cabrio w towarzystwie chorzowskiego Flasha na czele – mówi Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Chorzowa ds.

 

segregus www